Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Co to jest DreamBike

02/06/2017

Co to jest DreamBike

Po części sklep rowerowy non-profit, po części ruch odnowy lokalnej społeczności, DreamBikes to organizacja, która zatrudnia i szkoli nastolatków z trudnych dzielnic w naprawie i sprzedaży przekazanych używanych rowerów. Od 2008 roku DreamBikes odnowiło i zwróciło do lokalnej społeczności ponad 10000 używanych rowerów, zapewniło pracę 80 nastolatkom i pomogło ludziom z najróżniejszych środowisk doświadczyć świata z rowerowego siodełka.

Pierwszy punkt DreamBikes otwarto w Madison w kwietniu 2008 roku. Na koniec 2009 roku miał już na koncie 1400 odnowionych i przywróconych do życia używanych rowerów w Madison. Rok później drugi punkt DreamBikes powstał przy North Martin Luther King Boulevard w Milwaukee.

U podstaw DreamBikes leży pasja do tworzenia społeczności i wiara w to, że zapewnienie młodym ludziom doświadczenia w pracy otworzy przed nimi drogę do mogącej odmienić ich życie kariery. Dziś oba sklepy świetnie sobie radzą, a DreamBikes stało się znanym punktem w Madison i Milwaukee. W obu tych miastach oferuje przenośne punkty bezpłatnej naprawy rowerów krążące po dzielnicach, przekazuje wartościowe umiejętności nastolatkom i udostępnia niedrogi środek transportu najbardziej potrzebującym.

DreamBikes oferuje również stypendium pracownikom zainteresowanym kontynuacją nauki, z pomocą funduszu The Andrew Meyer Memorial Fund. Meyer, inżynier w firmie Trek, który codziennie dojeżdżał do pracy na rowerze niezależnie od aury, zmarł niespodziewanie w 2013 roku. Pamięć o nim i jego duchu żyją dalej poprzez ten wartościowy program DreamBikes, który powstał dzięki szczodrości rodziny Meyera.

Chcesz się zaangażować? DreamBikes nieprzerwanie szuka pełnych pasji osób i firm, które chciałyby pomóc w tej ważnej działalności. Przekaż rower, podziel się swoim czasem lub pokieruj zbiórką rowerów i pomóż nam rozwijać inspirujące marzenie odmiany świata małymi krokami, rower po rowerze i dziecko po dziecku.