Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

FABRYKA ROWERÓW

Wojciech Kluk

Zajmuję się rowerami od 1995 roku. Całą swoją wiedzę i energię chcę przekazywać innym użytkownikom dwóch kółek. Traktuję to miejsce jak swojego “czwartego syna”.

Z poważaniem Wojciech Kluk

Fabryka Rowerów Wojciech Kluk

Historia Fabryki Rowerów rozpoczęła się gdy Wojtek Kluk chodził do 5 klasy szkoły podstawowej. To właśnie wtedy namówił mamę na kupno roweru, którego spłatę odpracowywał w sklepie rowerowym. Najpierw na zapleczu, później w serwisie, a w końcu „na sklepie”. Marzył jeszcze wtedy o byciu kolarzem, ale wypadek zmusił go do weryfikacji planów.

Przy rowerach jednak pozostał. Jako general manager znanych marek rowerowych obsługiwał 440 sklepów rowerowych w całej Polsce i układał w głowie plan stworzenia miejsca, do którego wielbiciele rowerów podążać będą jak do Mekki.

2014

Realizację planu rozpoczął w 2014 roku. To wtedy powstał sklep i serwis Fabryka Rowerów.com z siedzibą w Częstochowie przy ul. Łódzkiej 52/1.

Miejsce od początku wyróżniało się na rowerowej mapie Polski nie tylko nazwą, ale przede wszystkim kompleksową obsługą i indywidualnym podejściem do klienta. Dbałość o detale wystroju wnętrza czyniła miejsce przyjaznym, ale także pozwalała na natychmiastową identyfikację marki. Nic dziwnego, że wybór padł akurat na Treka. Filozofia firmy założonej w amerykańskim stanie Wisconsin zgadzała się dokładnie z zamierzeniami twórcy Fabryki. Rowery pochodzące z tego miejsca miały być tworzone „na miarę”, zgodnie ze specyficznymi i coraz wyższymi wymaganiami klientów. Można powiedzieć, że Fabryka była prekursorem tak dziś popularnej „personalizacji” ram i osprzętu.

Już pierwsze miesiące funkcjonowania sklepu pokazały, że przyjęta koncepcja była słuszna, a Fabryka, jak zakładał jej założyciel, stała się ulubionym miejscem spotkań, nie tylko częstochowskiego środowiska rowerowego. Rosnąca popularność miejscówki przy Łódzkiej sprawiła, że pomimo przebudowy i anektowaniu kolejnych pomieszczeń w sklepie robiło się coraz ciaśniej i trzeba było pomyśleć nad wynajęciem nowej, większej powierzchni.

2019

W ten sposób narodził się pomysł adaptacji serwisu samochodowego przy ul. Antoniego Słonimskiego, który zamienił się w słynną „Czerwoną stodołę”. Kolor budynku był nawiązaniem do pierwszej, historycznej stodoły, miejsca narodzenia marki Trek. Stojąca przed sklepem, wymalowana w amerykańskie barwy krowa, przypominała korzenie marki pochodzącej ze słynącego z hodowli bydła stanu Wisconsin. Przy tworzeniu wystroju wnętrza pomagali artyści częstochowskiego duetu Monstfur - Łukasz Gawron i Bartłomiej Stypka.

Wszystko, łącznie ze zbudowanymi przez miejscowego producenta stojakami na rowery było w tym sklepie wyjątkowe. Klienci mogli poznać także Hermana, owcę-maskotkę grupy zawodowej TREK. I znów, jak przy Łódzkiej, wokół Stodoły skoncentrowało się życie rowerowe Częstochowy. Pomimo pandemii sklep się rozwijał, a po zniesieniu lockdownu spod jego siedziby znów ruszyły poranne Treningi dla Bezrobotnych, Nocne Czwartki, Szosowe Wtorki i Niedzielne Ustawki.

Fabryka Rowerów współpracowała z polskimi grupami zawodowymi i reprezentacją kraju. Ściany ozdabiały kolejne koszulki z dedykacjami, prezenty od znajomych kolarzy nie tylko z Polski. W 2021 roku pełną parą ruszyła sprzedaż przez internet. W głowie Wojtka Kluka wciąż jednak rodziły się nowe pomysły. Kolejnym było powiększenie Fabryki do rozmiarów, jakich nie ma żaden sklep rowerowy w Polsce i połączenie jej ze sportowym pubem i kręgielnią.

Nowa Fabryka Rowerów

15 stycznia 2022 roku przy ul. Drogowców 12 w Częstochowie stawiło się kilkaset osób, które chciały przekonać się na własne oczy jak wygląda nowa Fabryka Rowerów. Na otwarcie nowej siedziby tłumnie przybyli od początku wierzący w wizjonerski projekt nowego sklepu. Przyszli także sceptycy uważający, że tak odważnego projektu nie uda się zrealizować. Jedni i drudzy z zapartym oddechem wchodzili w przestrzeń, która zaskakiwała i zachwycała.

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było, a i w Europie trudno znaleźć podobne przykłady. Obecna Fabryka Rowerów to połączenie olbrzymiej przestrzeni sklepowej, ciągu stanowisk serwisowych, magazynu i powierzchni biurowych. Do tego Pub Sportowy z galerią koszulek i historycznych egzemplarzy rowerów TREK, tory do kręgli oraz stanowiska z pamiątkami dwóch częstochowskich klubów - Rakowa i Włókniarza, które dzięki umiejętnościom negocjacyjnym Wojtka Kluka zgodziły się zaistnieć obok siebie. Część sklepu to także galeria sztuki z dziełami Łukasza Gawrona i Bartłomieja Stypki (asamblaż nawiązujący do słynnej pompki Stanisława Królaka i wielowymiarowa płaskorzeźba Marka Galińskiego) oraz Bartłomieja Bałuta (seria akwareli Cycling Giants). Odwiedzający Fabrykę rowerzyści mogą pobrać ślad GPX najciekawszych tras (zarówno szosowych jak i mtb) w okolicach Częstochowy.

W świecie Fabryki Rowerów każda ścieżka prowadzi do niezwykłej przygody. Pragniesz roweru, który wyróżni Cię na drodze? Nasz Bike fitting jest jak krawiec szyjący garnitur na miarę. A nasza lakiernia rowerowa kreuje unikatowe malowania dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż standard. Dla tych, którzy potrzebują regeneracji po intensywnych treningach, przygotowaliśmy gabinety fizjoterapii. Dla tych, którzy chcą przetestować najnowsze modele, nasza wypożyczalnia rowerów i centrum testowe otwierają swoje drzwi.

Dla miłośników historii marki TREK, muzeum TREK jest jak skarbnica pełna wspomnień. A kolekcjonerzy pamiątek znanych sportowców znajdą tu swoje perełki. W VIP Room, który jest częścią naszego Pubu Sportowego, możesz spędzić czas ze znajomymi, śledząc sportowe emocje na ekranie. Organizujemy też inspirujące imprezy i szkolenia dla społeczności rowerowej i nie tylko. A jeśli Twój rower potrzebuje odświeżenia po przejażdżce - nasza myjnia dla rowerów jest gotowa do działania. Dla naszych najmłodszych gości czeka kolorowy plac zabaw, gdzie energia i radość nie mają granic. Wszystko to i jeszcze więcej czeka na Ciebie w naszym wyjątkowym miejscu.

W ofercie Fabryki, obok pełnej gamy rowerów TREK i ich siostrzanej marki Elektra Bikes, odkryć można świat akcesoriów Bontrager, zaawansowane trenażery oraz liczniki i pomiary mocy od Wahoo, precyzyjne liczniki Garmin oraz centrum ekspertów Shimano. Jesteśmy także dumnym przedstawicielem i serwisem takich marek jak SRAM, CeramicSpeed, Assos Store, FOX Store, Oakley Store i wielu innych. Od Neversecend po Pirelli, nasze partnerstwa z globalnymi markami świadczą o naszej pasji do rowerowego rzemiosła i najwyższej jakości produktów.

W centrum wszystkiego jest rower, ale dewiza Wojtka Kluka brzmi: najważniejsi są ludzie - to oni tworzą atmosferę tego miejsca i sprawiają, że nasi klienci czują się u nas tak dobrze.
Teamy fabryczne:
Trek Fabrykarowerow.com Team - kolarstwo szosowe i enduro

Nagrody:
Dealer Roku TREK - 2019, 2020, 2021, 2022, 2023
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za propagowanie Częstochowy na kolarskiej mapie Polski - 2016
Osobowość Roku Biznes (nagroda dla Wojtka Kluka) - 2020,
Nagroda ONZ Najbardziej Przyjazne Rowerzystom Miejsce Na Świecie - 2022,
Nagroda Prezydenta Częstochowy w kategorii Lepsza Komunikacja u Częstochowie 2022,
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej "Złote Serce" 2022,
Wyróżnienie za działalność promującą turystykę rowerową od Urząd Miasta Częstochowy 2023,
Medal 30-lecia Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej 2023.
Nagroda "Jura Pride" w kategorii WORK LIFE BALANCE - 2023
Konkurs "Jurajski Produkt Roku 2023" - wyróżnienie w kategorii "Najwyższa jakość oferowanych produktów i stworzenia miejsca przyjaznego rowerzystom" - 2023.

Ambasadorzy:
Włókniarz Częstochowa, Raków Częstochowa, Lwy Częstochowa, Exact Systems Hemarpol Częstochowa, Marcin i Maria Prokop, Przemysław Niemiec, Dariusz Baranowski, Ireneusz Bieleninik, Tomasz Jaroński, Adam Probosz, Michał Kempa, Anita Włodarczyk, Natalia Nykiel, Mikołaj Sondej, Leon Madsen, Fredrik Lindgren

Fabryka Rowerów jest partnerem:
Filharmonii Częstochowskiej ZŁOTA LOŻA, Przedstawiciel Rady Doradczej Biznesu Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Wojciech Kluk został prelegentem na Europejskim Kongresie Ministerstwa Sportu i Turystyki 2022, Tour de Pologne, Mistrzostw Polski, Zamana Group, Tatra Road Race, Bike Atelier, G&G Promotion

Zorganizowane imprezy:
Pierwszy Maraton MTB w Częstochowie - 2015
Mistrzostwa Częstochowy w kolarstwie szosowym - 2015-2022
MTB Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa - 2015-2017
Częstochowa Trek Race - 2019-2022
Maraton MTB Kraków-Częstochowa - 2022
Orbita Ultramaraton szosowy wokół Częstochowy - 2022, 2023,
Ultra Jura Weekend 2023 pod patronatem ONZ, nieoficjalne mistrzostwa Częstochowy na Szosie i MTB 2023,
współorganizator Turniej Golf Promotion International 2023

Artykuły o Fabryce Rowerów znajdziesz w Szosa, bikeBoard, BIKE Magazyn, bikeworld.pl, naszosie.pl

Zapraszamy do odwiedzania i śledzenia naszych social mediów instagram, facebook, youtube

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 19:00 od 1 listopada do 29 lutego 10:00 - 18:00
Sobota
10:00 - 15:00 od 1 listopada do 29 lutego 10:00 - 14:00

Jesteśmy prawdziwymi fanami roweru, dlatego z własnego doświadczenia dobrze wiemy, jakiej „rakietki” potrzeba dla dzieciaka i na jakim krążowniku najlepiej poczuje się prawdziwa dama w letniej kreacji oraz dżentelmen w tweedzie.

Wielkie otwarcie Fabryki Rowerów przy ulicy Drogowców w Częstochowie

Kontakt

Zostaw swoje dane, a my dobierzemy dla Ciebie właściwy produkt.

  Masz pytania? skontaktuj się z nami bezpośrednio.

  Arek Cierpiał

  📞 798 622 030

  e-mail

  Rower to moja pasja. Jeżdżę głównie na rowerze MTB – więcej niż amatorsko od 27 lat, ale szosa też sprawia mi radochę.

  Od ponad roku moje rowerowe hobby to również zawód – pracuję w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca. Uwielbiam rozmawiać o rowerach co wykorzystuję w fachowym doradztwie i kontakcie z klientem.

  Tomasz Drabowicz

  📞 500 052 051

  e-mail

  Jestem pasjonatem szeroko pojętej dziedziny jaką jest sport. Moimi głównymi zainteresowaniami są siatkówka oraz jazda na rowerze.

  W Fabryce Rowerów pracuję od kiedy 2019 roku na stanowisku kierownika sprzedaży. Zapraszam na wspólne spędzanie chwil na dwóch kółkach.

  Chętnie pomogę w doborze najlepszego dla Was sprzętu.

  Wojtek Sikora

  📞 798 368 887

  e-mail

  Nigdy nie jest za późno, aby odnaleźć swoją pasję. Dlatego nie czekaj i weź przykład z innych, którzy postanowili zmienić swoje życie i cieszyć się jazdą! Na rowerze możesz zacząć jeździć w każdym wieku, jeśli naprawdę tego chcesz!

  Pracuję w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca gdzie łącze swoją rowerową pasje z zawodem. Od kilku lat jeżdżę na rowerach MTB, eMTB / ENDURO. Zapraszam na wspólne wypady rowerowe.

  Wojciech Kluk

  e-mail

   

   

  Założyciel Fabrykarowerow.com Wojciech Kluk i prezes Fabrykarowerow.com Travel

   

  Konrad Plucik

  📞 500 076 075

  e-mail

  W Fabryce Rowerów pracuję od 2021 roku jako handlowiec oraz jestem odpowiedzialny za działanie naszego sklepu internetowego.

  Jeśli chodzi o jazdę na rowerze w głównej mierze bawię się amatorsko w enduro. Póki co dalej szkolę swoje umiejętności, więc wszystkie drzewa na trasie muszą mieć się na baczności.

  Mariusz Tomalski

  📞 500 071 070

  e-mail

  Pasjonuje mnie jazda Enduro którą rozwijam od kilkunastu lat, aktualnie jeżdżę na rowerze TREK Remedy 8.

  Od 2014 roku pracuje w Fabryce Rowerów na stanowisku kierownika sklepu. Spełniam się w fachowym doradztwie oraz kontakcie z klientami.

  Krzysztof Biernacki

  📞 798 435 863

  e-mail

  Rowerowego bakcyla połknąłem w 2018 roku a moim pierwszym rowerem szosowym była TREK Emonda.

  Od tamtego momentu łącze swoje zainteresowania z pracą w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca.