Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

FABRYKA ROWERÓW

Wojciech Kluk

Zajmuję się rowerami od 1995 roku. Całą swoją wiedzę i energię chcę przekazywać innym użytkownikom dwóch kółek. Traktuję to miejsce jak swojego “czwartego syna”.

Z poważaniem Wojciech Kluk

Fabryka Rowerów Wojciech Kluk

Historia Fabryki Rowerów rozpoczęła się, kiedy Wojtek Kluk chodził do 5 klasy szkoły podstawowej. To właśnie wtedy namówił mamę na kupno roweru, którego spłatę odpracowywał w sklepie rowerowym. Najpierw na zapleczu, później w serwisie, a w końcu „na sklepie”. Marzył jeszcze wtedy o byciu kolarzem, ale wypadek zmusił go do weryfikacji planów.

Przy rowerach jednak pozostał. Jako general manager znanych marek rowerowych obsługiwał 440 sklepów rowerowych w całej Polsce i układał w głowie plan stworzenia miejsca, do którego wielbiciele rowerów podążać będą jak do Mekki.

2014

Realizację planu rozpoczął w 2014 roku. To wtedy powstał sklep i serwis Fabryka Rowerów.com z siedzibą w Częstochowie przy ul. Łódzkiej 52/1.

Miejsce od początku wyróżniało się na rowerowej mapie Polski nie tylko nazwą, ale przede wszystkim kompleksową obsługą i indywidualnym podejściem do klienta. Dbałość o detale wystroju wnętrza czyniła miejsce przyjaznym, ale także pozwalała na natychmiastową identyfikację marki. Nic dziwnego, że wybór padł akurat na Treka. Filozofia firmy założonej w amerykańskim stanie Wisconsin zgadzała się dokładnie z zamierzeniami twórcy Fabryki. Rowery pochodzące z tego miejsca miały być tworzone „na miarę”, zgodnie ze specyficznymi i coraz wyższymi wymaganiami klientów. Można powiedzieć, że Fabryka była prekursorem tak dziś popularnej „personalizacji” ram i osprzętu.

Już pierwsze miesiące funkcjonowania sklepu pokazały, że przyjęta koncepcja była słuszna, a Fabryka, jak zakładał jej założyciel, stała się ulubionym miejscem spotkań, nie tylko częstochowskiego, środowiska rowerowego. Rosnąca popularność miejscówki przy Łódzkiej sprawiła, że pomimo przebudowy i anektowaniu kolejnych pomieszczeń w sklepie robiło się coraz ciaśniej i trzeba było pomyśleć nad wynajęciem nowej, większej powierzchni.

2019

W ten sposób narodził się pomysł adaptacji serwisu samochodowego przy ul. Antoniego Słonimskiego, który zamienił się w słynną „Czerwoną stodołę”. Kolor budynku był nawiązaniem do pierwszej, historycznej stodoły, miejsca narodzenia marki Trek. Stojąca przed sklepem, wymalowana w amerykańskie barwy krowa, przypominała korzenie marki pochodzącej ze słynącego z hodowli bydła stanu Wisconsin. Przy tworzeniu wystroju wnętrza pomagali artyści częstochowskiego duetu Monstfur - Łukasz Gawron i Bartłomiej Stypka.

Wszystko, łącznie ze zbudowanymi przez miejscowego producenta stojakami na rowery było w tym sklepie wyjątkowe. Klienci mogli poznać także Hermana, owcę-maskotkę grupy zawodowej TREK-Segafredo. I znów, jak przy Łódzkiej, wokół Stodoły skoncentrowało się życie rowerowe Częstochowy. Pomimo pandemii sklep się rozwijał, a po zniesieniu lockdownu spod jego siedziby znów ruszyły poranne Treningi dla Bezrobotnych, Nocne Czwartki, Szosowe Wtorki i Niedzielne Ustawki.

Fabryka Rowerów współpracowała z polskimi grupami zawodowymi i reprezentacją kraju. Ściany ozdabiały kolejne koszulki z dedykacjami, prezenty od znajomych kolarzy nie tylko z Polski. W 2021 roku pełną parą ruszyła sprzedaż przez internet. W głowie Wojtka Kluka wciąż jednak rodziły się nowe pomysły. Kolejnym było powiększenie Fabryki do rozmiarów, jakich nie ma żaden sklep rowerowy w Polsce i połączenie jej ze sportowym pubem i kręgielnią.

Nowa Fabryka Rowerów

15 stycznia 2022 roku przy ul. Drogowców 12 w Częstochowie stawiło się kilkaset osób, które chciały przekonać się na własne oczy jak wygląda nowa Fabryka Rowerów. Na otwarcie nowej siedziby tłumnie przybyli od początku wierzący w wizjonerski projekt nowego sklepu, przyszli także sceptycy uważający, że tak odważnego projektu nie uda się zrealizować. Jedni i drudzy z zapartym oddechem wchodzili w przestrzeń, która zaskakiwała i zachwycała.

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było, a i w Europie trudno znaleźć podobne przykłady. Obecna Fabryka Rowerów to połączenie olbrzymiej przestrzeni sklepowej, ciągu stanowisk serwisowych, magazynu i powierzchni biurowych. Do tego Pub Sportowy z galerią koszulek i historycznych egzemplarzy rowerów TREK, tory do kręgli oraz stanowiska z pamiątkami dwóch częstochowskich klubów - Rakowa i Włókniarza, które dzięki umiejętnościom negocjacyjnym Wojtka Kluka zgodziły się zaistnieć obok siebie. Część sklepu to także galeria sztuki z dziełami Łukasza Gawrona i Bartłomieja Stypki (asamblaż nawiązujący do słynnej pompki Stanisława Królaka i wielowymiarowa płaskorzeźba Marka Galińskiego) oraz Bartłomieja Bałuta (seria akwareli Cycling Giants). Odwiedzający Fabrykę rowerzyści mogą pobrać ślad GPX najciekawszych tras (zarówno szosowych jak i mtb) w okolicach Częstochowy.

W ofercie Fabryki, oprócz pełnej gamy rowerów TREK, znaleźć można akcesoria Bontrager, trenażery, liczniki i pomiary mocy Wahoo, liczniki Garmin, okulary Rudy Project.

W centrum wszystkiego jest rower, ale dewiza Wojtka Kluka brzmi: najważniejsi są ludzie - to oni tworzą atmosferę tego miejsca i sprawiają, że nasi klienci czują się u nas tak dobrze.

Teamy fabryczne:
Trek Fabrykarowerow.com Team - kolarstwo szosowe i enduro
Nagrody:
Dealer Roku TREK - 2019, 2020, 2021, 2022
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za propagowanie Częstochowy na kolarskiej mapie Polski - 2016
Osobowość Roku Biznes (nagroda dla Wojtka Kluka) - 2020
Nagroda ONZ Najbardziej Przyjazne Rowerzystom Miejsce Na Świecie - 2022

Ambasadorzy:
Włókniarz Częstochowa, Raków Częstochowa, Marcin i Maria Prokop, Przemysław Niemiec, Dariusz Baranowski, Ireneusz Bieleninik, Tomasz Jaroński, Adam Probosz, Michał Kempa, Anita Włodarczyk

Fabryka Rowerów jest partnerem:
Tour de Pologne, Mistrzostw Polski, Zamana Group, Tatra Road Race, Bike Atelier, G&G Promotion

Zorganizowane imprezy:
Pierwszy Maraton MTB w Częstochowie - 2015
Mistrzostwa Częstochowy w kolarstwie szosowym - 2015-2022
MTB Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa - 2015-2017
Częstochowa Trek Race - 2019-2022
Maraton MTB Kraków-Częstochowa - 2022
Orbita Ultramaraton szosowy wokół Częstochowy - 2022

Artykuły o Fabryce Rowerów znajdziesz w Szosa, bikeBoard, Tour, Bike, bikeworld.pl, naszosie.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 19:00
Sobota
10:00 - 15:00

Jesteśmy prawdziwymi fanami roweru, dlatego z własnego doświadczenia dobrze wiemy, jakiej „rakietki” potrzeba dla dzieciaka i na jakim krążowniku najlepiej poczuje się prawdziwa dama w letniej kreacji oraz dżentelmen w tweedzie.

Wielkie otwarcie Fabryki Rowerów przy ulicy Drogowców w Częstochowie

Kontakt

Zostaw swoje dane, a my dobierzemy dla Ciebie właściwy produkt.

  Masz pytania? skontaktuj się z nami bezpośrednio.

  Arek Cierpiał

  📞 798 622 030

  e-mail

  Rower to moja pasja. Jeżdżę głównie na rowerze MTB – więcej niż amatorsko od 27 lat, ale szosa też sprawia mi radochę.

  Od ponad roku moje rowerowe hobby to również zawód – pracuję w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca. Uwielbiam rozmawiać o rowerach co wykorzystuję w fachowym doradztwie i kontakcie z klientem.

  Tomasz Drabowicz

  📞 500 052 051

  e-mail

  Jestem pasjonatem szeroko pojętej dziedziny jaką jest sport. Moimi głównymi zainteresowaniami są siatkówka oraz jazda na rowerze.

  W Fabryce Rowerów pracuję od kiedy 2019 roku na stanowisku kierownika sprzedaży. Zapraszam na wspólne spędzanie chwil na dwóch kółkach.

  Chętnie pomogę w doborze najlepszego dla Was sprzętu.

  Wojtek Sikora

  📞 798 368 887

  e-mail

  Nigdy nie jest za późno, aby odnaleźć swoją pasję. Dlatego nie czekaj i weź przykład z innych, którzy postanowili zmienić swoje życie i cieszyć się jazdą! Na rowerze możesz zacząć jeździć w każdym wieku, jeśli naprawdę tego chcesz!

  Pracuję w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca gdzie łącze swoją rowerową pasje z zawodem. Od kilku lat jeżdżę na rowerach MTB, eMTB / ENDURO. Zapraszam na wspólne wypady rowerowe.

  Wojciech Kluk

  e-mail

  Konrad Plucik

  📞 500 076 075

  e-mail

  W Fabryce Rowerów pracuję od 2021 roku jako handlowiec oraz jestem odpowiedzialny za działanie naszego sklepu internetowego.

  Jeśli chodzi o jazdę na rowerze w głównej mierze bawię się amatorsko w enduro. Póki co dalej szkolę swoje umiejętności, więc wszystkie drzewa na trasie muszą mieć się na baczności.

  Mariusz Tomalski

  📞 500 071 070

  e-mail

  Pasjonuje mnie jazda Enduro którą rozwijam od kilkunastu lat, aktualnie jeżdżę na rowerze TREK Remedy 8.

  Od 2014 roku pracuje w Fabryce Rowerów na stanowisku kierownika sklepu. Spełniam się w fachowym doradztwie oraz kontakcie z klientami.

  Jarek Flak

  📞 501 457 458

  e-mail

  Pracę w Fabryce Rowerów rozpocząłem w 2022r. Moim zadaniem jest, aby Wasze zamówienia były realizowane szybko oraz bez żadnych kłopotów.


  Moim wyborem, jeśli chodzi o rower jest Gravel. Nie lubię ograniczeń, więc mój wybór był prosty!

  Krzysztof Biernacki

  📞 798 435 863

  e-mail

  Rowerowego bakcyla połknąłem w 2018 roku a moim pierwszym rowerem szosowym była TREK Emonda.

  Od tamtego momentu łącze swoje zainteresowania z pracą w Fabryce Rowerów na stanowisku handlowca.