Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Kolejne Garmin VECTOR 2S z fabrykarowerow.com

03/02/2017

Kolejne Garmin VECTOR 2S z fabrykarowerow.com

Kolejne Garmin VECTOR 2S z fabrykarowerow.com

Pedały z pomiarem mocy

Miernik mocy montowany na pedale

Dostarcza wiarygodne, dokładne dane dotyczące wydajności
Przystępny, łatwy do zamontowania i w obsłudze
Mierzy całkowitą moc, bilans lewa/prawa i rytm
Wyświetla dane w zgodnych urządzeniach Edge® i zegarkach Forerunner® dla osób uprawiających wiele sportów
Wyświetla pomiary i wykresy mocy w serwisie Garmin Connect™

Rejestruj najważniejsze parametry
Miniwitryna urządzenia Vector

Użytkownicy korzystający z innowacyjnego miernika mocy Vector firmy Garmin zyskują zupełnie nowe możliwości. Ten łatwy do nabycia i zamontowania miernik nie tylko korzysta z innego sposobu pomiaru mocy, ale też daje rowerzystom nowe funkcje. Urządzenie Vector mierzy moc przy pedale, czyli w miejscu przyłożenia faktycznej siły. Dokonuje ono wiarygodnego i precyzyjnego bezpośredniego pomiaru mocy. A ponieważ czujniki mocy są montowane na obu pedałach, urządzenie Vector umożliwia niezależną obserwację poziomu mocy dla lewej i prawej nogi.
Przystępny, łatwy do zamontowania i w obsłudze

Witryna użytkownika urządzenia Vector

W przeszłości posiadanie miernika mocy wiązało się z rozmaitymi komplikacjami i często wymagało mechanicznych, niekorzystnych modyfikacji roweru. Wraz z urządzeniem Vector ta sytuacja uległa zmianie. Dziś możesz wejść do lokalnego sklepu rowerowego, wyjść z niego z miernikiem mocy Vector w dłoni, a potem samodzielnie, w przeciągu kilku minut, zamontować urządzenie. Nie potrzebujesz do tego mechanika, nie musisz też nigdzie odstawiać roweru. Poza tym nie musisz brać pod uwagę złożonego układu napędowego ani wymiany kół. Nie musisz też montować zewnętrznych czujników.

Przy stosunkowo sporym odstępie od ramienia korby — w zakresie grubości i szerokości — czujniki Vector pasują niemal do wszystkich rowerów. Standardowe czujniki na pedały pasują do ramienia korby o grubości 12–15 mm i szerokości 38 mm. Duże czujniki na pedały pasują do ramienia korby o grubości 15–18 mm i szerokości 44 mm.

Magia mocy

Działanie urządzenia Vector opiera się na pomiarze wychylenia wałka pedału podczas pedałowania. Dzięki porównaniu zmierzonego wychylenia z ustawieniem fabrycznym uzyskanym podczas kalibracji urządzenie Vector może określić, z jaką siłą naciskany jest pedał. Miernik Vector mierzy siłę przykładaną do pedału kilkaset razy w ciągu każdej sekundy. Natomiast wbudowane akcelerometry mierzą rytm pedałowania. Czujnik mocy i jego elektronika są trwale zamknięte w szczelnym wałku pedału.
Kompletne rozwiązanie dla rowerzystów

Zastosowanie miernika mocy Vector pozwala użytkownikom zgodnych urządzeń firmy Garmin, takich jak Garmin Edge serii 500, 510, 800 i 810 lub Forerunner serii 910XT, zwiększyć stopień zaawansowania treningów. Urządzenie Vector mierzy całkowitą moc, moc dla lewej i prawej nogi, a także rytm pedałowania, a następnie przesyła dane do zgodnego licznika rowerowego Edge lub innych urządzeń obsługujących technologię ANT+¹. Dopełnieniem tego rozwiązania są funkcje analizy danych po zakończeniu jazdy oraz możliwość korzystania z map, planowania tras oraz udostępniania danych za pośrednictwem serwisu Garmin Connect. Sprzęt elektroniczny i takie funkcje, jak analiza danych, oferowane przez tego samego producenta, to gwarancja niezawodności sprzętu, zadowolenia użytkownika oraz dostępu do pomocy technicznej.

¹ Karta „Dane techniczne” zawiera informacje na temat tego, jakie dane można wyświetlać w zgodnych urządzeniach firmy Garmin.