Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Rower elektryczny Trek Super Commuter+

27/03/2017

Rower elektryczny Trek Super Commuter+

Rower elektryczny Trek Super Commuter+ dostępny w fabrykarowerów.com niżej kilka ciekawostek odpowiedzi na częste pytania.

Jakie modele Super Commuter+ są dostępne?
Super Commuter+ 8, 11 biegów, prędkość maks. 25 km/h
Super Commuter+ 8S, 11 biegów, prędkość maks. 45 km/h
Super Commuter+ 9, piasta z przełożeniami wewnętrznymi NuVinci N380, prędkość maks. 25 km/h
Super Commuter+ 9S, piasta z przełożeniami wewnętrznymi NuVinci N380, prędkość maks. 45 km/h

Który układ BOSCH jest wykorzystywany?
8 i 9 – Bosch Performance CX Line – akumulator 500 Wh (odpowiada zbiornikowi paliwa w samochodzie) – 250 W silnik (można to porównać do mocy silnika w samochodzie)
8S i 9S – Bosch Performance Speed Line – akumulator 500 Wh (odpowiada zbiornikowi paliwa w samochodzie) – 350 W silnik (można to porównać do mocy silnika w samochodzie)

Jaki oferuje zasięg?
8 i 9 – Zasięg zależy od wielu czynników, takich jak ukształtowanie terenu, wiatr, masa rowerzysty i sposób jazdy. Może wynosić nawet od 65 km do 235 km.
8S i 9S – Zasięg zależy od wielu czynników, takich jak ukształtowanie terenu, wiatr, masa rowerzysty i sposób jazdy. Może się wahać nawet w zakresie od 30 km do 195 km.
Bosch oferuje wygodny kalkulator dla rowerów elektrycznych, który pozwala oszacować zasięg dla różnych warunków jazdy. Zobacz „Range Cockpit”

Ile trwa naładowanie akumulatora?
Około 3-5 godzin.

W co jest wyposażony rower?
Rower wyposażony jest w specjalne błotniki, bagażnik tylny, światła przednie i tylne SuperNova, mocowany z tyłu stojak, a także ładowarkę i zestaw kluczy do akumulatora. Ponadto, mocowanie na tablicę rejestracyjną, dzwonek i lusterko wsteczne.

Przy takiej prędkości, jak się zatrzymam?
Rower jest naprawdę szybki, więc musi się też szybko zatrzymywać. Hamulce hydrauliczne Shimano z tarczami 180 mm dają pewność, że zatrzymasz się wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować.

Dlaczego wybraliśmy światło Supernova?
Jedno słowo—MOC. Światło SuperNova M99 Pure+ oświetla drogę z mocą 1100 lumenów! Pamiętaj, ten rower jest SZYBKI. Z takim oświetleniem zobaczysz dokąd jedziesz z odpowiednim wyprzedzeniem. Rower wyposażony jest też w światła do jazdy dziennej, dzięki którym inni zobaczą Cię w środku dnia, jak również w zawsze włączone światło tylne.
Modele 8 i 9 wyposażone są w światła Supernova E3 Mini 2 o mocy 205 lumenów.

Gdzie można serwisować ten rower?
Każdy sprzedawca rowerów elektrycznych Treka będzie posiadał odpowiednie wyposażenie do pracy przy systemie elektronicznym Bosch.

Czy mogę jeździć bez wspomagania?
Tak. Z centralnie umieszczonym silnikiem i akumulatorem rower ten zdecydowanie bardziej przypomina zwyczajny rower. Łączna masa jest większa ze względu na akumulator i silnik, ale dzięki temu, że są pośrodku roweru, nie odczujesz przeniesienia masy jak w przypadku silnika w piaście lub na bagażniku.

Ile trybów wspomagania jest dostępnych?
Super Commuter+ oferuje 4 poziomy wspomagania, od „Eco” po „Turbo”. Dzięki nim rowerzysta może kontrolować siłę wspomagania. Przy niższym poziomie wspomagania możesz jechać dalej, a wyższe tylko czekają na moment, gdy potrzebujesz przyspieszyć lub podjechać pod górę.

Jak odbywa się ładowanie?
Akumulator ładuje się podobnie jak smartfon. Podłącz ładowarkę do gniazdka, a następnie do wtyku z boku rury dolnej albo wyjmij akumulator i przenieś tam, gdzie potrzebujesz.

Co się stanie, jeśli zgubię klucz do akumulatora?
Zamienne klucze dostępne są u lokalnego sprzedawcy.

Czy mogę zostawić akumulator w rowerze?
Tak.

Czy jest wodoodporny?
Tak.

Czy będą dostępne akumulatory zamienne?
Akumulatory zamienne będą dostępne od Treka. Wymiany gwarancyjne realizują centra serwisowe Bosch.

Czy mogę zabezpieczyć akumulator?
Tak, do jego wyjęcia potrzebny jest klucz.

Czy rowery elektryczne wymagają prawa jazdy lub rejestracji?
Szybkie rowery elektryczne (modele „S”) wymagają prawa jazdy lub rejestracji w niektórych krajach, m.in. w Poslce. Regulacje szybko się zmieniają, więc najlepiej jest zapytać lokalne urzędy. Obowiązek rejestracji spoczywa na właścicielu roweru.

Jakie są warunki gwarancji?
Frame – dożywotnia. Silnik – 2 lata (Bosch). Akumulator – 500 cyklów ładowania lub 2 lata (Bosch)

Czy mogę ładować akumulator pedałując?
Nie, silniki regeneracyjne są bardziej typowe w przypadku napędu w piaście. Trek korzysta z bardziej wydajnego, centralnie zamontowanego silnika wbudowanego w ramę. Większość silników regeneracyjnych oddaje minimalną ilość energii do akumulatora, a traci bardzo dużo na sprawności.

Czy światłą będą działały, gdy wyczerpie się akumulator?
Tak.

Które akcesoria są kompatybilne?
Na rurze dolnej znajduje się standardowe mocowanie na bidon, a składane zapięcie, na przykład Abus Bordo, łatwo zamknąć pod rurą górną.