Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Assos – topowa odzież rowerowa 

28/03/2023

Assos – topowa odzież rowerowa 

Marka Assos, to szwajcarski producent odzieży rowerowej, który działa na  rynku od 1976 roku. Szwajcarzy jako naród słyną z dokładności i precyzji. Nie inaczej jest w przypadku ubrań Assosa, które znane są z najwyższej jakości produkcji, a także niespotykanej wręcz wytrzymałości. Przez wielu ekspertów stroje Assos są uważane za najlepszą rowerową odzież na świecie. Rozwój marki naznaczony jest nieustanną pogonią za udoskonaleniem produktu.

Innowacyjne myślenie o aerodynamice

Założyciel Assosa – Toni Meier – jest pasjonatem kolarstwa i perfekcjonistą, co przejawia się w całokształcie jego działalności. W 1976 roku wprowadził do użytku i opatentował pierwszą ramę z włókna węglowego. Produkt ten cechowały niezwykle wysokie wartości aerodynamiczne, a także nieznane wcześniej połączenie lekkości z wytrzymałością. Meier rozpoczął również projektowanie aerodynamicznych komponentów rowerowych, takich, jak np. karbonowe szprychy i obręcze.

Urodzony w Winterthur wizjoner szybko doszedł do wniosku, że potencjał w wykorzystaniu aerodynamiki leży również na ciele rowerzysty. W tamtych czasach niemal wszystkie stroje rowerowe były wykonane z wełny lub bawełny. W osobie Toniego Maiera pojawił się rewolucjonista, który kompletnie odwrócił trendy. 

Magiczna lycra

Jeszcze w roku 1976 szwajcarska firma wprowadziła na rynek produkty z lycry. Spodenki oraz koszulkę inspirowaną ubiorem skoczków narciarskich. Okazało się to kluczem do sukcesu marki, a ubrania rowerowe z lycry stały się dominującym modelem. Marka Assos nawiązywała współpracę z kolejnymi rowerzystami oraz teamami, w ten sposób stając się topowym dostawcą najbardziej profesjonalnej odzieży na rynku. 

Zarówno spodenki, jak i koszulki Assos cechują się bardzo dużą wytrzymałością i lekkością. Zachowują przy tym bardzo wysoką elastyczność połączoną z maksymalnym naciskiem na aerodynamiczność. Są idealne dla kolarzy pragnących zmaksymalizować swoją wydajność również poprzez dobór odpowiednich akcesoriów. 

Szwajcarska firma wypuściła takżelinię produktów, które pomagają zachować właściwość odzieży jak najdłużej. Należy do nich między innymi specjalny preparat Assos Active Wear Cleanser, który pozwoli wam w dowolnej chwili pozbyć się zabrudzeń, a jednocześnie nie narazi delikatnej odzieży na żadne szkodliwe detergenty. Jako komplementarną z płynem czyszczącym od Assosa możemy uznać również specjalną torbę na pranie Assos Evo. Specjalna, delikatna siateczka upewni was, że żaden z elementów wyposażenia nie ulegnie żadnemu uszkodzeniu mechanicznemu spowodowanemu przez pralkę. O odzież rowerową najwyższej jakości po prostu trzeba odpowiednio zadbać.

Customowe projekty Assosa

Dzięki nawiązaniu bezpośredniej współpracy między sklepem fabrykarowerow.com, a marką Assos, dajemy wam możliwość stworzenia spersonalizowanej odzieży wykonanej przez szwajcarskich specjalistów. Możliwy jest wybór ubrań customowych z linii Mille GT bądź Equipe RS. Są to między innymi koszulki, spodenki lub np. kurtki przeciwwiatrowe, które możecie później schować w dedykowanym pokrowcu ochronnym Assos.

Zindywidualizowana odzież zaprojektowana we współpracy z grafikami szwajcarskiej firmy wykonana jest z najwyższą dbałością o detale, a proces jej produkcji trwa do 60 dni. Minimalna ilość sztuk danego produktu, to 20. Personalizowane stroje premium są niewiele droższe od podstawowych, lecz cenę z pewnością rekompensuje niepowtarzalność. W naszym sklepie znajduje się dla przykładu koszulka z krótkim rękawem Assos Equipe RS sygnowana przez Fabrykę Rowerów. 

Odzież Assos powstaje specjalnie na zamówienie, w tworzeniu projektów doradzają bardzo doświadczeni graficy a finalny efekt jest wart każdego dnia oczekiwania.