Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

ASSOS

Po ponad 40 latach tworzenia ubiorów dla największych pasjonatów kolarstwa ASSOS stawia największy nacisk na usatysfakcjonowanie najbardziej wymagających kolarzy. ASSOS został założony w 1976 roku przez Toni Maiera po zbudowaniu przez niego pierwszej na świecie karbonowej ramy rowerowej. Podczas badań w tunelach aerodynamicznych Maier zdał sobie sprawę, że odzież kolarska odgrywa większą rolę w aerodynamice niż sam rower i postanowił na niej skupić swoje działania. Zaowocowało to wynalezieniem pierwszych spodenek kolarskich z Lycry®. Wynalazek ten sprawił, że zawodowe teamy kolarskie zaczęły płacić ASSOSowi za przygotowanie ich odzieży i od tego czasu kolarze noszący produkty ASSOSa wywalczyli ponad 350 złotych medali Mistrzostw Świata i Olimpijskich.

Współpracując ze swoimi dostawcami i czerpiąc z doświadczeń własnego teamu testowego ASSOS produkuje materiały oferujące kolarzom optymalny komfort. Powstają one w laboratorium tekstylnym ASSOSa w Lugano (Szwajcaria). Ciągłe inwestycje w badania i rozwój zaowocowały kolejnymi kluczowymi dla kolarstwa innowacjami takimi jak drukowanie za pomocą sublimacji (1980), pierwszy elastyczny interfejs wkładki (2001) i stworzenie najszybszego na świecie kombinezonu (2004).


Dziś ASSOS zapewnia totalny komfort czołowym kolarzom poprzez liczne współprace z zawodowymi drużynami i jeźdźcami, jak m.in NTT, czy reprezentacje USA i Szwajcarii oraz wiele innych. Wszystkie te doświadczenia pozwalają na umożliwienie ambitnym kolarzom z całego świata dostępu do najlepszych rozwiązań w świecie odzieży kolarskiej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej obejmującej ponad 1000 czołowych sklepów rowerowych, a także własnych butików i sklepu online.