Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

21/01/2017

Fabrykarowerów.com Wojciech Kluk podjęła współpracę z “Kuźnią kolarską”

Miło nam poinformować że fabrykarowerów.com rozpoczęła współpracę z Szymon Wasiak jednym z dwóch trenerów UCI w w Polsce.
Szymon to właściciel i założyciel “Kuźnia Kolaska”.
Będzie mogli u nas się przygotować do startów pod okiem profesjonalisty macie pytania piszcie lub dzwońcie:
536 40 64 62 info@fabrykarowerow.com
Kuźnia Kolarska – nie mówimy jak trenować
my uczymy jak trenować!

Szymon Wasiak- Head Coach. Założyciel Kuźnia Kolarska oraz “Tawaf Cycling Academy” w Katarze.

Dyplomowany trener Kolarstwa przez UCI oraz British Cycling Federation. Treningiem oraz nauką o sporcie zajmuje się od 2000r. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodnicze w klubach krajowych oraz zagranicznych.

Filozofia Treningu

“Moim celem jako Trenera nie jest mówienie zawodnikowi co ma robić, ale poprzez trening oraz angażowanie zawodnika w sam proces planowania nauczenie go jak trenować oraz dobierać prawidłowo rodzaj treningu ,obciążeń do własnych potrzeb oraz możliwości tak, aby za rok lub dwa ten sam zawodnik potrafił stworzyć swój własny plan treningowy, natomiast będzie zwracał się do mnie o pomoc tylko wtedy, gdy będzie potrzebował porady “

To trochę tak jak z nauką języka obcego jeśli uczysz się słowa, a nie wiesz co ono oznacza nigdy go nie zapamiętasz. Trening jest bardziej przyswajalny oraz efektywny, kiedy wiemy jaki jest jego cel i w czym ma on nam pomoc.

W dzisiejszych czasach kupno planu treningowego to kwestia 2 min, ale czy ten trening będzie dobry dla Ciebie? A co najważniejsze dla twojego stylu życia oraz wolnego czasu, który możesz poświecić na trening to już inna kwestia.

Tylko plany treningowe dobierane indywidualnie oparte na aktualnym stanie wytrenowania mogą przynieść pożądany efekt, każdy inny to strata czasu oraz pieniędzy.

Najważniejsze Osiągnięcia Sportowe:

SZOSA

UCI Mistrzostwa Świata Plouay, FRA 9. miejsce
Tour de Lorraine 2000 2. miejsce
XXI Vuelta de Valladolid 2004 1. miejsce zw. etapowe
Mistrzostwa Polski ze startu wsólnego 2000 srebrny medal
Górskie mistrzostwa Polski 2000 srebrny medal

TOR

2000r Torowe Mistrzostwa Polski konkurencja 1km srebrny medal
2000r Torowe Mistrzostwa Polski konkurencja Jazda Drużynowa na czas srebrny medal
2004r Torowe Mistrzostwa Polski konkurencja Jazda Drużynowa na czas złoty medal

JAK TO DZIAŁA:
https://www.kuzniakolarska.pl/jak-to-dziala/

PAKIET TRENINGOWY:
Jedynym Pakietem jaki oferujemy w swojej ofercie jest “PAKIET MISTRZOWSKI”, dlaczego tylko Jeden? Odpowiedź jest prosta, nie uznajemy półśrodków w naszej pracy oraz jakości oferowanych usług. Nie sprzedajemy gotowców!

W „Pakiecie Mistrzowskim” znajdziesz wszystko co powinno zawierać się pod nazwą “PEROSNAL COACHING„ a co w dzisiejszych czasach jest często nadużywane!

Co zawiera “PAKIET MISTRZOWSKI„?

Osobiste Spotkanie z Trenerem na terenie całej Polski –ogólne omówienie celów oraz szczegółowy wywiad pomiędzy Trenerem a Zawodnikiem
„Próba mleczanowa”- badanie, które ma na celu wyznaczenie stref treningowych oraz budowanie profilu zawodnika w oparciu o MOC oraz HR ( posiadamy sprzęt do testowania oraz specjalistyczne oprogramowanie do wyznaczania stref treningowych, które operujemy na terenie całej Polski)
Dobieranie planu treningowego, trening jest aktualizowany tygodniowo wraz ze szczegółowym opisem oraz celami każdej jednostki treningowej. Pracujemy na platformie treningowej “Training Peaks” która umożliwia szczegółową analizę danych oraz czyste i przejrzyste planowanie tygodnia – miesiąca – roku
Tygodniowy Raport przesyłany w formie wideo z omówieniem głównych jednostek treningowych oraz ocenę przepracowanego tygodnia treningowego
Stały kontakt na lini Zawodnik –Trener telefoniczny, mailowy oraz osobisty.

Pakiet startowy “rejestracyjny” 1250zł opłata jednorazowa

Miesięczny koszt – 300 zł

Trening 1:1 Rower lub Siłownia – 150zł za sesję treningową od 1h do 2h

Podczas treningu na siłowni używamy najwyższej jakości sprzętu “GYMAWARE POWER TOOL” do pomiaru mocy przez co możemy efektywnie monitorować twój progres.

Uwaga ! Sesje 1:1 dostępne są tylko w promieniu 60 km od Wrocławia + współpraca w Częstochowie na umówionych spotkaniach.

PRÓBA MLECZANOWA

Może być wykorzystana do określenia odpowiedniej intensywności treningu i monitorowania postępu u sportowców na wszystkich poziomach. Test ten ma obejmować kilka próbek krwi pobranej z palca lub ucha do oceny poziomu mleczanu we krwi podczas odbywanego testu.

Szczegóły odnośnie Protokołu testu zależą od zaawansowania zawodnika oraz jego aktualnego wytrenowania.

Każdy zawodnik jest klasyfikowany na podstawie jego fizjologicznego profilu. Dzięki temu trener może określić w przybliżeniu, jak ciężko i jak długo zawodnik może bezpiecznie trenować, aby osiągnąć wyższy poziom.

Dzięki przeprowadzaniu tego typu testów każda minuta treningu ma określony cel !

Podczas treningu personalnego ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób profil zawodnika zmienia się w czasie. Obserwacje tego umożliwia właśnie Próba Mleczanowa wykonywana minumum 4 razy w roku .

Poprzez stosowanie tego typu testów trening jest bardziej wydajny, poprzez to sportowcy wykonują tylko treningi, które są skuteczne dla ich profilu….

https://www.kuzniakolarska.pl/jak-to-dziala/