Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

KAMPANIA BEZ DATY WAŻNOŚCI

02/08/2021

KAMPANIA BEZ DATY WAŻNOŚCI

Istnieje kampania, która nie doczeka się finału. Nie wyślemy nigdy notatki służbowej z gratulacjami sukcesu, słupkami efektywności przełożonej na wyniki sprzedaży i listą świetnie zrealizowanych założeń. To kampania dotycząca bezpieczeństwa rowerzystów, kampania bez daty ważności.

SMUTNIE KONSEKWENTNY LIPIEC

To musi być lipiec, skoro wracamy do tematu bezpieczeństwa na drogach. Tak, lipiec. Miesiąc, w którym na drogach ginie najwięcej ich użytkowników, w tym bliskich memu sercu rowerzystów. Bliskich, bo kieruję się ideą, którą w słowa ujął Gary Fischer: „Każdy rowerzysta jest moim przyjacielem”. Spośród tych wszystkich rowerzystów-przyjaciół, w 2020 roku aż 249 nie wróciło ze swoich przejażdżek do domów, do swoich bliskich, do zmartwień i radości. Rok w rok powtarzamy nasze zmagania z tematem bezpieczeństwa na drodze.

Pędzimy przez życie z dnia na dzień coraz szybciej, podejmujemy coraz więcej decyzji, których konsekwencji dla nas i innych nie jesteśmy już w stanie w pełni ocenić.

Kierowca, rowerzysta, pieszy. Pasy, kask, spojrzenie w lewo, prawo i znów w lewo. To wszystko. Nieważne, jaką formę transportu wybierzemy, w większości przypadków nasza „polisa na drogę” sprowadza się – o ile w ogóle – do zaledwie jednej czynności, która potrafi w naszej świadomości wzbudzić absolutne poczucie bezpieczeństwa i co gorsza – bezpieczeństwa innych.

Z czego to wynika? Nie mnie oceniać, ale znamiennym jest fakt, że jazda samochodem z włączonymi światłami przez cały rok też musiała zostać uregulowana prawnie, bo sami z siebie nie mogliśmy tego robić. Czy naprawdę do sensownych rozwiązań i działań musimy być zmuszani? Czy tak trudno jest przewidzieć konsekwencje naszych zaniechań?

https://blog.trekbikes.com/pl/2021/07/28/kampania-bez-daty-waznosci/