Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Nadchodzi 29" Trek Session DH

25/05/2017

Nadchodzi 29″ Trek Session DH

Nadchodzi 29″ Trek Session DH

Najszybszy na świecie wyścigowy rower zjazdowy teraz jeszcze szybszy

Wykuty na brutalne trasy Pucharów Świata w DH, zupełnie nowy Session 9.9 podkręca obroty dzięki sztywniejszej ramie, nowej wyścigowej geometrii i odnowionej konstrukcji zawieszenia, zoptymalizowanej pod amortyzatory powietrzne. Flagowy model został wyposażony w popularne i uniwersalne na każdą trasę koła 27,5 cala, ale Session 29 to szybko toczące się 29-calowe koła w limitowanej ilości i dostępny tylko w formie ramy z damperem.

Session to odnowiona geometria, opracowana ze znaczną pomocą rodziny Athertonów i reszty składu drużyny Trek Factory Racing DH, z nieco dłuższym rozstawem ramy dla bardziej agresywnej, wyścigowej pozycji. Dolne rurki tylnego trójkąta w modelu Session pozostają nieco dłuższe dla zapewnienia stabilności, która jest jednocześnie poprawiana przez nowy, łagodniejszy kąt główki ramy i niższy suport.

Fabrycznie Session ma kąt główki ramy o wartości 63 stopni, ale w komplecie, poza standardowymi podkładkami typu zero-offset (z zerowym przesunięciem) znajduje się również zestaw 1-stopniowych podkładek, które umożliwiają uzyskanie dodatkowego 1 stopnia regulacji kąta główki ramy w dowolnym kierunku. Technologia Mino Link zapewnia dodatkową regulację kąta główki ramy, dzięki kolejnemu pół stopnia, a także około 8 mm regulacji wysokości suportu.

Jednym z najbardziej ekscytujących ulepszeń modelu Session jest nowy amortyzator powietrzny Fox Float X2. Zespół badań i rozwoju ds. zawieszenia Treka ściśle współpracował z firmą Fox Racing Shox, aby zoptymalizować nowy rower i amortyzator w pakiecie osiągów, który zapewnia większą elastyczność i możliwości dostosowywania niż kiedykolwiek wcześniej. Ulepszenia nowego zjazdowego Float X2 obejmują zawory progresywne (zamiast regresywnych) i poprawioną charakterystykę sprężyn, które uzupełniają niższy stosunek skoku koła do skoku amortyzatora i dłuższy skok amortyzatora nowego Session. Cała ta myśl technologiczna zapewnia żywszą jazdę z większą kontrolą i łatwością, szczególnie w środkowej części skoku, gdy zawieszenie pracuje najbardziej.

Ostatnie postępy w technologii amortyzatorów powietrznych umożliwiły dokonanie kolejnej zmiany: Session 9.9 nie jest już wyposażony w technologię Full Floater. Zwiększona regulacja amortyzatorów powietrznych zmniejsza względne korzyści wynikające z konstrukcji Full Floater, a jego brak umożliwia uzyskanie mocniejszej, sztywniejszej i lżejszej ramy.

Session nadal posiada klasyczne technologie Treka, z których znane są nasze rowery, np. ABP, OCLV Mountain Carbon z osłoną z włókna węglowego oraz wewnętrzne prowadzenie linek Control Freak. Ostatecznie, wszystkie te technologie tworzą wyścigową konstrukcję, która jest sztywniejsza, bardziej uniwersalna i po prostu szybsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Session będzie dostępny w ogólnej sprzedaży od września.

Session będzie gotowy na pierwsze zamówienia 25 maja.

Pytania prosimy kierować wyłącznie na mail lub tel
info@fabrykarowerow.com / 536 40 64 62