Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Nowy rower TREK Fuel EX 27,5 Plus

03/06/2016

Nowy rower TREK Fuel EX 27,5 Plus

Nasz najpopularniejszy rower terenowy zyskuje na wszechstronności dzięki zwiększonemu skokowi i większym oponom.

Zupełnie nowy Fuel EX 27.5 Plus gwarantuje jeszcze więcej zabawy płynącej z pełnej amortyzacji oraz większych opon zapewniających lepszą przyczepność. Bijące rekordy popularności opony Chupacabra zostały opracowane w lżejszej i zwinniejszej wersji w rozmiarze 27,5 x 2,8 cala. W połączeniu z obręczami 40 mm stworzyliśmy zestaw, który idealnie równoważy przyczepność fat bike’a ze zwinnością roweru terenowego. Nowicjusze i średnio zaawansowani kolarze natychmiast odczują poprawę stabilności oraz przyczepności na każdym szlaku, co doda im sporo odwagi podczas jazdy. Osoby zaawansowane będą pokonywać techniczne przeszkody z większą łatwością, uzyskując lepszą przyczepność na ultrastromych, gładkich podjazdach czy kłopotliwych, pochyłych odcinkach pełnych korzeni.

Aby jazda była jeszcze bardziej atrakcyjna, zwiększyliśmy skok w rodzinie Fuel EX do 130 mm z tyłu i 140 mm z przodu. Oczywiście nadal korzystamy ze sprawdzonej technologii zawieszenia, w tym z systemów ABP, Full Floater i RE:aktiv, bo jak się bawić, to na całego. Rozstaw piasty Boost pozwala wpasować tłuste opony i zastosować dolne widełki w rozmiarze 433 mm, zapewniając maksimum zabawy.

Nowa rama o nieco luźniejszej geometrii dostępna jest w aluminiowej wersji Alpha Platinum oraz węglowej OCLV Mountain. Model Fuel EX 27.5 Plus oferuje ponadto całkiem nową rurę dolną Straight Shot, która gwarantuje większą sztywność. To najsztywniejsza rama, jaką zastosowaliśmy w serii Fuel EX – nawet nie drgnie na technicznej trasie. Powzięliśmy dodatkowe środki ochrony, opracowując końcówkę rury sterowej Knock Block, która zapobiega uderzaniu korony widelca lub kontrolerów na kierownicy o ramę. W ramie nowego Fuel EX 27.5 Plus wykorzystaliśmy wewnętrzny system prowadzenia linek Control Freak dla łatwej i wszechstronnej konfiguracji, a system Mino Link pozwala dokładnie wyregulować geometrię.

Do wyboru są trzy modele Fuel EX 27.5 Plus, aby każdy rowerzysta mógł znaleźć coś dla siebie i rozwinąć skrzydła. Te rowery wkrótce będą rozchwytywane, więc zamów je już dziś i ogłoś dobre wieści.