Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Oglądaj 23 maja, razem z nami w Treku, próbę pobicia rekordu w jeździe godzinowej przez Ellen van Dijk.

23/05/2022

Oglądaj 23 maja, razem z nami w Treku, próbę pobicia rekordu w jeździe godzinowej przez Ellen van Dijk.

Mistrzyni w jeździe na czas grupy Trek-Segafredo podejmuje próbę zapisania się w historii kolarstwa, na żywo na stronie trekbikes.com.
23 maja 2022 roku Mistrzyni Świata w jeździe na czas, Ellen van Dijk, podejmie próbę ustanowienia nowego rekordu w jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji kolarstwa—legendarnej jeździe godzinowej—a Ty, Twoi pracownicy i klienci macie możliwość oglądać za darmo na stronie trekbikes.com. Transmisja odbędzie się 23 maja 2022 roku, o 17:00, na stronie trekbikes.com. Choć ma już tęczową koszulkę Mistrzyni UCI, Ellen ani myśli zwalniać podczas bicia rekordu w jeździe godzinowej UCI. Musi przejechać więcej niż 48,405 km w sześćdziesiąt minut, aby jeszcze mocniej ugruntować swoją pozycję kolarskiej legendy. Obserwuj na żywo, jak trzyma idealne tempo podczas kolejnych okrążeń welodromu „Velodrome Suisse” w Grenchen w Szwajcarii.
Od 1876 roku kolarze z najróżniejszych środowisk stawiali sobie i swoim rywalom wyzwanie w postaci pobicia rekordu w jeździe godzinowej, czyli dystansu pokonanego w jedną godzinę ze startu zatrzymanego. Począwszy od niekoniecznie spektakularnych wyników przejazdów na bicyklach, a na wysoce elitarnych próbach na najlżejszych aerodynamicznych maszynach z włókna węglowego skończywszy, rekord w jeździe godzinowej należał zarówno do nikomu nieznanych amatorów, jak i czołowych kolarzy zawodowych. Dlatego też próby jego pobicia to jedne z najciekawszych zawodów rok w rok. Chociaż na początku zmagania nie były obwarowane wieloma ograniczeniami i zasadami, w dzisiejszych czasach Międzynarodowa Unia Kolarska ustaliła odpowiednie normy i wszelkie próby pobicia rekordu w jeździe godzinowej odbywają się na welodromie, zapisywane są szczegółowe dane z każdego momentu jazdy, a czas mierzony jest z dokładnością do ułamków sekundy.