Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Rowery elektryczne Trek

30/05/2021

Rowery elektryczne Trek

Nic nie przybija jazdy i dojazdów do pracy na rowerze elektrycznym. Możesz przewieźć więcej pocąc się mniej, jechać szybciej niż na tradycyjnym rowerze z mniejszym wysiłkiem, a także nie musisz martwić się o korki i miejsce parkingowe. Do tego, spędzasz więcej czasu na powietrzu i ćwiczysz. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego roweru, jazda będzie o wiele przyjemniejsza, jeśli potrafisz bezpiecznie korzystać z roweru elektrycznego.

Porady dla bezpiecznej jazdy na rowerze elektrycznym

1. Zacznij wolniej — Rozpoczęcie jazdy od razu od najszybszego ustawienia roweru elektrycznego może być kuszące, ale zalecamy jednak na początku jeździć powoli i spokojnie oraz rozpocząć od niższego ustawienia podczas pierwszych kilku przejażdżek. Podczas oswajania się z nowym rowerem elektrycznym zalecamy również jazdę na dużym pustym parkingu lub po ulicy zamkniętej dla ruchu pojazdów samochodowych.

2. Hamuj wcześniej — Większa moc, większa prędkość i cięższa rama oznaczają, że na rowerze elektrycznym musisz zacząć zwalniać wcześniej niż na zwykłym rowerze.

3. Hamuj lekko i równomiernie — Co do zasady, wszystkie rowery elektryczne wyposażone są w hamulce tarczowe, które hamują lepiej w każdych warunkach. Kiedy przyzwyczajasz się do nowego roweru i hamulców, pamiętaj, aby zawsze hamować delikatnie i stopniowo, równomiernie dociskając obie dźwignie hamulca.

4. Jeźdź ostrożniej — Rowery elektryczne wyglądają jak zwykłe rowery, więc ludzie mogą się nie spodziewać, że będziesz jeździć tak szybko, jak pozwala na to rower elektryczny. Oznacza to, że należy zachować szczególną ostrożność i zwracać większą uwagę na otoczenie podczas jazdy.

5. Przestrzegaj kodeksu drogowego — Twój nowy rower elektryczny gwarantuje Ci zupełnie nowy wymiar wolności i zabawy, ale nie zwalnia Cię to z obowiązku przestrzegania wszystkich zasad kodeksu drogowego oraz tych obowiązujących na ścieżkach i szlakach w Twojej okolicy. Wiele przemawia za rowerami elektrycznymi, więc zrób swoje, by pokazać, ile dają radości. Nikt nie lubi nierozważnego rowerzysty, a tym bardziej, gdy jest na rowerze elektrycznym.

I ostatnia kwestia: zawsze zakładaj wysokiej jakości i dobrze dopasowany kask, gdy wybierasz się gdzieś na rowerze, niezależnie od tego, jak blisko lub daleko jedziesz!

Znaj trasę

Jedną z najwspanialszych rzeczy w dojazdach do pracy na rowerze elektrycznym jest to, że możesz wybrać dłuższą i bezpieczniejszą trasę (a może i ładniejszą!) i mimo wszystko dotrzeć na czas. Najlepiej zaplanować trasę wcześniej, a nawet wykonać przejazd próbny w weekend lub w inny dzień wolny, by sprawdzić ile trwa dojazd i czy Ci się podoba.

Sprawdź trasę w Internecie i rozważ zakup mocowania na telefon lub GPS, jeśli chcesz korzystać z nawigacji. Wskazówka: lokalny sklep rowerowy zawsze chętnie pomoże w doborze trasy!

Zoptymalizuj zasięg swojego roweru elektrycznego

Zasięg roweru elektrycznego na jednym ładowaniu zależy od akumulatora, silnika i poziomu wspomagania. Czynniki takie jak wiatr, pogoda, temperatura i ukształtowanie terenu również mają ogromne znaczenie, ale ich nie zmienisz! Oto parę sposobów na zwiększenie zasięgu:

Znajdź wygodną kadencję
Im wolniej kręcą Twoje nogi, tym większą pracę wykonuje silnik. Wypróbuj różne przełożenia, by znaleźć równowagę i nie przeciążać silnika.

Zmniejsz obciążenie
Jedną z największych korzyści z rowerów elektrycznych jest ich zdolność do przewożenia większych ładunków. Minusem tego jest to, że większa masa przekłada się na większe obciążenie silnika. Warto zwrócić uwagę na to, ile przewozisz.

Korzystaj z niższego poziomu wspomagania
Im większa moc wspomagania, tym mniejszy zasięg. Przełączaj między poziomami wspomagania. Korzystaj z mocniejszego przy podjazdach i słabszego, gdy jedziesz po płaskim.

Obejrzyj ten przewodnik, by poznać więcej sposobów na wydłużenie zasięgu i obliczyć zasięg swojego roweru elektrycznego za pomocą narzędzia do określania zasięgu Bosch.

Bezpieczniej jest być widocznym

Niezależnie od tego, gdzie i jak jedziesz, kierowcy (a także inni rowerzyści i piesi) niekoniecznie zwracają zawsze uwagę na rowerzystów. Jest to szczególnie prawdziwe w godzinach szczytu, gdy nie brak rozkojarzonych osób. Plusem jest to, że istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by być widocznym.

Zawsze włączaj światła
W ciągu dnia korzystaj z lampek do jazdy dziennej z przodu i z tyłu ze specjalnym trybem migotania, który pozwala Cię dostrzec z dużej odległości. W nocy włącz mocny snop światła przedniego do oświetlenia drogi, a dodatkowo migające lampki przednie i tylne.

Noś jaskrawą, dobrze widoczną odzież
Jaskrawe kolory są bardziej widoczne i łatwiej Cię zauważyć w ciągu dnia. Unikaj ubierania się całkowicie w ciemne kolory!

Noś odzież z odblaskami
Odzież z odblaskami ma kluczowe znaczenie dla bycia widocznym przy słabym oświetleniu i w nocy.

Kup dzwonek
Zamontowany na kierownicy dzwonek to świetny sposób na ostrzeżenie pieszych i innych rowerzystów, szczególnie jeśli ich mijasz. Dowiedz się więcej

Dowiedz się, co zapakować na przejażdżkę rowerową

Wiesz jak to jest—trzeba być przygotowanym! Pokażemy Ci, co zabrać ze sobą na każdą przejażdżkę i jak zapakować.

Oto lista:

1) Lampki przednie i tylne—zawsze miej lampki włączone, nawet w dzień!
2) Zestaw naprawczy do przebić.
3) Woda i żywność
4) Cieplejsze ubrania i/lub ubrania przeciwdeszczowe
5) Telefon komórkowy i gotówka

Jeśli jeździsz na rowerze elektrycznym, zadbaj też o naładowanie akumulatora przed wyjechaniem na szosę lub szlak. Możesz nawet rozważyć zapakowanie ładowarki, jeśli nie znasz trasy i nie wiesz, jak długo, ani jak daleko będziesz jechać. Oczywiście, zawsze jeźdź w dobrej jakości kasku.

Dobrze zabezpiecz swój rower

Choć to wspaniałe, że możesz postawić rower elektryczny praktycznie wszędzie tam, gdzie tradycyjny rower, zadbaj o to, by miejsce to było bezpieczne i użyj zapięcia.

Kup dobre zapięcie
Nawet jeśli Twój rower elektryczny wyposażony jest w blokadę/zapięcie, rozważ zakup drugiego zabezpieczenia swojej maszyny. Wybierz wysokiej klasy, trudne do przecięcia zapięcie, które utrudni życie potencjalnym złodziejom. Przypnij rower do nieruchomego obiektu, a także użyj linki do zabezpieczenia kół i wszelkich części mocowanych za pomocą zacisków (na przykład siodełka).

Zwracaj uwagę na to, gdzie zostawiasz rower
Jak każdy rower, nawet właściwie zabezpieczony jest potencjalnym celem. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy zostawiasz go na noc, ponieważ dochodzi wtedy ryzyko wandalizmu. Najlepiej zaparkować rower elektryczny w dobrze oświetlonym miejscu wraz z innymi rowerami.

Weź akumulator ze sobą
Jeśli możesz łatwo usunąć akumulator z ramy, weź go ze sobą. Zostawienie go założonego na rowerze podczas krótkiego postoju przed sklepem spożywczym to raczej nie problem, ale jeśli planujesz zostawić rower na kilka godzin lub cały dzień pracy, zalecamy zabranie go ze sobą.

Ostatnia sprawa, jeśli masz bagażnik na rower elektryczny, nie zapomnij o sprawdzeniu, jak jest on zabezpieczony do haka. Nie chcesz przecież męczyć się z zapięciem roweru elektrycznego do bagażnika tylko po to, by ktoś ukradł bagażnik razem z rowerem! Przeglądaj zapięcia

Części i akcesoria do rowerów elektrycznych

Zapięcia do rowerów elektrycznych

Wiele rowerów elektrycznych wyposażonych jest w zintegrowane zapięcia, które chronią Twoją maszynę, gdy załatwiasz sprawy, siedzisz w restauracji lub pracujesz, a rower czeka na dole. Warto również kupić drugie zapięcie, dzięki któremu będzie jeszcze bezpieczniejszy. Zobacz zapięcia

Lampki do rowerów elektrycznych

Wiele rowerów elektrycznych ma wbudowane lampki. A najlepsza wiadomość? Są zasilane z akumulatora i zawsze gotowe do jazdy! To jeszcze jedna cecha rowerów elektrycznych, która ułatwia jazdę.Koła i opony do rowerów elektrycznych

Koła do rowerów elektrycznych są projektowane i budowane z myślą o większej wytrzymałości niż standardowe. Muszą wytrzymać moment obrotowy i moc generowane przez silnik. Ze względu na dodatkową masę roweru elektrycznego najlepiej jest stosować wysokiej klasy opony i dętki, gdyż ogranicza to ryzyko przebicia opony. Znajdź opony

Ładowarki do rowerów elektrycznych

Ładowarki do rowerów elektrycznych działają tak samo jak takie do laptopów! Możesz je wpiąć bezpośrednio do zwykłego gniazdka. Niektóre rowery elektryczne wyposażone są nawet w akumulatory, które można ładować na rowerze i po zdjęciu z niego, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze.