Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

SHIMANO ULTEGRA R8000

08/06/2017

SHIMANO ULTEGRA R8000

GRUPA ULTEGRA R8000
W nowej grupie – Ultegra R8000, Shimano przenosi na kolejny poziom swoją filozofię dostosowania do rowerzysty. Można składać rowery z hamulcami szczękowymi lub tarczowymi, przerzutkami mechanicznymi lub elektronicznymi, o niezliczonej liczbie przełożeń, co w sumie daje perfekcyjne dostosowanie ergonomiczne. Masz w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby dostroić rower do preferencji klienta, by mógł być najlepszy w swojej konkurencji.

Większa moc, czyli większa prędkość
Głównym elementem Ultegra R8000 jest mechanizm korbowy suportu HOLLOWTECH II o mniejszej masie, bez utraty sztywności. Pięknie ukształtowane ramię korby – przejęte z Dura-Ace – to ukłon dla estetyki roweru. Przeprojektowano również mechanizm korbowy napędzający tylną kasetę, zapewniając zwiększony prześwit pomiędzy ramą i wiodącymi zębami, w wyniku tego osiągnięto wydajniejsze zmiany biegów na rowerach z hamulcami tarczowymi.
Opcje mechanizmu korbowego obejmują standardowe ratio 53-39T , pół kompakt 52-36T, kompakt 50-34T i przełajowy cyclo-cross 46-36T. Zębatka kasety 11 biegowej ma sześć standardowych rozmiarów (CS-R8000, 11-25T, 11-28T, 11-30T, 11-32T, 12-25T, 14-28T), oraz szerszą kasetę 11-34T (CS-HG800) z korpusem piasty pasującym do rowerów zarówno szosowych jak i górskich. 

Przerzutki mechaniczne
Ultegra R8000 przenosi mechaniczną zmianę przełożeń na poziom sztuki. Nowe manetki dual control są dostępne jako konstrukcje hamulcowe hydrauliczne (ST-R8020) albo do hamulców szczękowych (ST-R8000), i mają linki powlekane polimerem zapewniające przełożenia z użyciem minimalnej siły. Manetki mają większy zasięg regulacji hamulca i dźwigni zmiany biegów. Przeprojektowany wewnętrzny mechanizm zmiany biegów sprawia, że zmiana przełożeń na tylnym kole jest szybka i intuicyjna. 

Przerzutki elektroniczne Di2
Nowe przerzutki Ultegra Di2 mogą działać z pełną lub częściową synchronizacją (Synchronized Shifting). Rowerzysta może sterować obiema przerzutkami naciskając tylko jeden przycisk i uzyskując a ten sposób jednoczesne optymalne przełożenia na przodzie i na tyle. Funkcja automatycznego dostosowania w Di2’s reguluje ustawienie przedniej przerzutki na łańcuchu, przez co łańcuch się nie blokuje. Na wzór przycisków zmiany biegów w Dura-Ace, przerzutki zmiany biegów w nowej Ultegra Di2 mają opcje zdalnego przełączania, gdzie można zaprogramować zmiany biegów, lub pomocnicze urządzenia, takie jak kompatybilne komputery lub oświetlenie.
Dostosowywanie ustawień Di2 jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, albo poprzez PC lub – bezprzewodowo – za pomocą Bluetooth z tabletów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem aplikacji E-Tube na Android i iOS. Wystarczy podłączyć i zaktualizować firmware roweru, aby móc dostosować prędkość zmiany przełożeń, opcje wielu przerzutek i ustawienia Synchro Shift. Po dostosowaniu do osobistych preferencji, sterowanie parametrami odbywa się bez utraty dokładności. 

Jazda na czas / Triathlon
W jeździe na czas, sprawą kluczową są zmiany przełożeń w aspekcie aerodynamiki. Podwójna dźwignia sterująca Ultegra ST-R8060 TT/Triathlon pozwala na odłączenie z kierownicy roweru przedniej i tylnej przerzutki od dźwigni hamulca. SW-R671 Remote Triathlon Shifter może zostać zamontowany na każdej nakładce aero na kierownicy, umożliwiając na szybkie i dokładne zmiany pozycji aerodynamicznej. 

Siła hamowania
Nowe zaciski hamulcowe w serii Ultegra R8000 cechuje doskonała siła hamowania i eleganckie wzornictwo, przy węższych odstępach między ramionami. Większy prześwit sprawia, że nadają się do większych rozmiarów opon, jak 28C. Hamulec hydrauliczny tarczowy BR-R8070 zapewnia wyższą skuteczność hamowania w każdych warunkach.

Koła Ultegra
W uzupełnieniu nowej grupy Ultegra znajdują się dwa nowe lekkie zestawy kołowe – bezdętkowy z hamulcem szczękowym WH-RS700 z i bezdętkowe z hamulcem tarczowym WH-RS770 z osiami road e-thru. Nowe piasty HB/FH-RS700/770 dzięki zaoszczędzeniu 60 gramów na wadze, ułatwiają lepsze przyspieszenia, w porównaniu do pary piast Ultegra 6800. Obręcze są wykonane z użyciem lżejszej powłoki karbonu, co powoduje, że są o 80 gramów lżejsze od poprzednich.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę shimano.com/myultegra