Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Shimano XT Di2 kolejna część informacji

18/01/2017

Shimano XT Di2 kolejna część informacji


Deore XT Di2 – technologia, która zmieni Twój styl jazdy
Grupa sprzętowa Shimano Deore XT Di2 sprawia, że najnowocześniejsze przerzutki są dostępne dla każdego.
Nowa grupa sprzętowa Shimano Deore XT Di2 powstała w oparciu o rozległe doświadczenie Shimano z XTR Di2 i Di2 Road.  Di2 reprezentuje nasze zaangażowanie w kwestię, aby każdy kolarz górski mógł korzystać z najnowocześniejszych technologii.
Deore XT Di2 energetyzuje jazdę górską
Shimano Di2 (cyfrowa zintegrowana inteligencja) to w najwyższym stopniu niezawodny elektroniczny system zmiany przełożeń, który zapewnia szybką i dokładną zmianę przerzutek za krótkim dotknięciem przycisku. Nieograniczone programowalne opcje zmiany przełożeń zapewniają pełną kontrolę oraz optymalną personalizację i łatwość użytkowania. 

Natychmiastowa reakcja
Sygnały elektroniczne przesyłane pomiędzy manetkami i przerzutkami, zapewniają natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy zębatek, dzięki czemu kolarz może szybko zareagować na nagłą zmianę terenu. Silnik tylnej przerzutki Deore XT Di2 natychmiast reaguje na polecenia. Przerzutka przednia dostosowuje się do zmiany, dzięki czemu nie trzeba się martwić o nieprawidłowe ustawienie układu napędowego.  

Inteligentna zmiana przełożeń
Wbudowana technologia Synchro Shift łączy w sobie zalety układów wielotarczowych z prostotą zmiany przełożenia jednym przyciskiem. Użytkownik może wybrać, kiedy przednia przerzutka ma zostać zmieniona, lub może zaprogramować system, aby automatycznie wybierał optymalną kombinację tarczy i tylnego koła zębatego, co umożliwia bezproblemowe przejście z przełożenia najmniejszego na największe i z powrotem, tylko za naciśnięciem przycisku.

Idealne dopasowanie
Manetki Di2 można optymalnie dostosować do unikalnego uchwytu i wielkości dłoni każdego użytkownika, jak również do preferencji dotyczących kierunku zmiany. Umożliwia to szybką i lekką zmianę przełożenia, bez konieczności dostosowania uchwytu na kierownicy. Program Shimano E-tube konfiguruje i kontroluje zachowanie systemu Di2, dzięki czemu można dopasować go do preferencji klienta dotyczących zmiany przełożenia.

Polecenia przesyłane z wyścigowego kokpitu
Wyświetlacz systemu Deore XT Di2 można spersonalizować na komputerze (Mac, Windows) lub smartfonie za pośrednictwem aplikacji E-tube Shimano. Akumulator litowo-jonowy Di2 posiada opcję montażu wewnętrznego i zewnętrznego oraz jest kompatybilny z modułem bezprzewodowym D-fly.