Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Shimano XT Di2

15/01/2017

Shimano XT Di2

Dzięki Di2 Deore XT osiąga wyższy poziom
Linia produktów Deore została ulepszona poprzez zastosowanie Di2 oraz technologii bezprzewodowej.
Wprowadzeniu Deore XT Di2 M8050 towarzyszy specjalna kampania „Droga do zwycięstwa”, której celem jest wypromowanie tego produktu wśród wszystkich kolarzy mających aspiracje wygrywania zawodów w swoich kategoriach. Jest to kontynuacja udanej zeszłorocznej kampanii „Komponenty przygody” poświęconej Deore XT M8000. Obecna kampania zostanie przeprowadzona przy użyciu różnych materiałów marketingowych oraz specjalnej witryny internetowej.

Programowalna zmiana przełożeń przy użyciu smartfona
Najbardziej przełomowym ulepszeniem wprowadzonym do Deore XT jest łączność Bluetooth z programem E-tube. Umożliwia to bezprzewodową konfigurację zmiany przełożeń Di2 przy użyciu komputera lub tabletu, a nawet bezpośrednio na trasie przy użyciu smartfona. 
Technologia Synchro Shift zapewnia automatyczną pracę przedniej przerzutki i sprawia, że za pomocą jednej manetki można kontrolować przełożenia zarówno z przodu, jak i z tyłu. Moment, w którym nastąpi zmiana przełożenia na mechanizmie korbowym, można dowolnie skonfigurować ustawiając tzw. mapę przełożeń za pomocą aplikacji E-tube. Wszystko to uzupełnia filozofia Rhythm Step, zgodnie z którą przełożenia są równomiernie zestopniowane.

Manetki współpracują z wyświetlaczemSC-MT800, który informuje o aktualnym przełożeniu oraz stanie naładowania baterii.

Ergonomiczne manetki FIREBOLT
Grupa Deore XT Di2 M8050 wyposażona jest w manetki FIREBOLT SW-M8050, gwarantujące łatwość obsługi i precyzję zmiany przełożeń dzięki ergonomicznej konstrukcji, krótkiemu i dobrze wyczuwalnemu skokowi oraz bezwysiłkowej i konfigurowalnej obsłudze funkcji multi-shift. Przycisk zmiany przełożeń FIREBOLT można umieścić dokładnie tam, gdzie naturalnie opierają się kciuki rowerzysty.

Zmiana przełożeń z przodu jest o 25% mocniejsza w porównaniu do mechanicznego modelu Deore XT, zaś zmiana przełożeń z tyłu pozostaje płynna nawet przy dużych obciążeniach, albo gdy kaseta jest zanieczyszczona błotem. Było to możliwe do osiągnięcia również dzięki technologii Shadow RD+, która pozwala wyeliminować obijanie łańcucha o ramę i utrzymuje go na zębatkach w każdych warunkach.

Źródło: Shimano Polska