Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

SRAM Etap w fabrykarowerów.com

01/05/2016

SRAM Etap w fabrykarowerów.com

SRAM Etap w fabrykarowerów.com

Każda rewolucja zaczyna się od idei. Tym razem nie było inaczej, inżynierowie SRAM postanowili wykorzystać możliwości jakie dają zaawansowane technologie, aby urzeczywistnić ideę najłatwiejszego w obsłudze, niezwykle intuicyjnego systemu zmiany przełożeń w rowerze szosowym. Tak narodził się SRAM RED eTAP, pierwsza elektroniczna w pełni bezprzewodowa grupa napędowa amerykańskiego producenta.

SRAM RED eTAP zawiera w sobie najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny elektroniki w celu sprostania tak wymagającemu zadaniu jakim jest zmiana przełożeń w rowerze, tak by odbywało się to gładko, precyzyjnie, w najcięższych warunkach i przede wszystkim by nie zawieść w kluczowych momentach.

eTAP nie jest tylko w 100% bezprzewodowy, niesie ze sobą rewolucyjne rozwiązanie logiki zmiany biegów. Wzorując się na sposobie w jakim zmienia się biegi w Formule 1 rozdzielono funkcje wrzucania i zrzucania pomiędzy prawą i lewą klamkomanetką, eliminując praktycznie całkowicie możliwość omyłkowego wrzucenia lub zrzucenia łańcucha na niewłaściwą zębatkę kasety.

Wbudowany algorytm kodowania sygnału, znacznie bezpieczniejszy od tego używanego w bankomatach, zapewniający zbliżoną do zera możliwość zakłóceń, ekstremalnie niska waga, jakiej oczekujecie od SRAM RED. Oo prostu eTAP został stworzony po to, by być najlepszą grupą w peletonie.

Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem są lekkie, szybko ładowalne, wymienne akumulatory każdej z przerzutek. Brak przewodów zapewnia najszybszą na świecie instalację i ustawienie grupy napędowej w rowerze. eTAP był poddany rygorystycznym wieloletnim testom na poziomie WorldTour i nareszcie jest już dostępny dla reszty kolarskiego świata. Dla tej reszty, która czekała od długiego czasu na prawdziwe nowatorskie rozwiązanie.

eTAP nie jest tylko zaawansowany – JEST PROSTY

Związek pomiędzy kolarzem i SRAM RED eTAP zaczyna się od najprostszej możliwej regulacji. Jak większość elektronicznych urządzeń codziennego użytku, ustawienie bezprzewodowego eTAP zajmie nie więcej niż 15 minut, nie wymagając przy tym, żadnych specjalnych narzędzi. Istnieje możliwość zamontowania aż 4 Blip-ów (satelitarne przyciski zmiany biegów), które można umieścić gdziekolwiek na kierownicy – doskonale spełniają swe zadanie podczas jazdy na czas, sprintów czy podjazdów. Zasadniczo ilość pozycji, w których można je zamontować jest równie ogromna co ilość osobistych preferencji kolarzy. Nawet baterie użyte w eTAP można określić jako proste. Wystarczająco lekkie, by mogły być montowane bezpośrednio do przerzutek, wymienność pomiędzy przednią i tylną przerzutką oraz oczywiście łatwy demontaż z roweru. Zaledwie 45 minut ładowania wystarczy by baterie mogły zasilać przerzutki przez ponad 1000 kilometrów. Jako system eTAP jest nie tylko zaawansowany, ale i łatwy w obsłudze.

eTAP nie jest po prostu przetestowany – JEST ZATWIERDZONY

SRAM RED eTAP jest lżejszy od konkurencyjnych systemów elektronicznych i oferuje natychmiastowe i proste przerzucanie. Mniej czasu spędzonego na przerzucanie to więcej czasu jazdy na odpowiednim przełożeniu, a to prowadzi tylko do lepszych wyników. Przerzucanie jest zawiadywane przez AIREA, opatentowany protokół komunikacji bezprzewodowej oferujący kodowanie o najwyższym stopniu zaawansowania. eTAP był rygorystycznie i wyjątkowo intensywnie testowany w zawodowym peletonie przez AG2R LA MONDIALE, Axeon Cycling Team oraz Velocio-SRAM, przejeżdżając ponad 500000 kilometrów testów w terenie bez względu na pogodę. Dwa razy skończył Amgen Tour of California oraz wygrał etap na Tour de France.

Klamkomanetki

Przeprojektowane klamkomanetki ERGOFIT, z technologią REACHADJUST pozwalającą na dopasowanie ich do każdej dłoni stanowią doskonałe połączenie kolarza z jego maszyną. Będziesz przerzucał częściej, szybciej i z mniejszym wysiłkiem. Karbonowe dźwignie ERGOBLADE oraz duże dźwigienki SRAM eTAP zapewniają doskonałą kontrolę.

Przerzutka tylna

Tylna przerzutka SRAM RED eTAP zmienia przełożenia w tym samym momencie, w którym tego zażądasz, z precyzją spotykaną tylko w technologiach militarnych. Bezprzewodowo. Niezwykle łatwo się reguluje, pięknie wygląda i przede wszystkim jest cudownie nieskomplikowana. Mechaniczne niezbędniki, takie jak karbonowy wózek, ceramiczne łożyska w kółkach oraz aluminium, wykończone na wysoki połysk połączone z opatentowanym systemem elektronicznym dają nam 215 g cudu zmieniającego biegi.

Przerzutka przednia

Technologia SRAM YAW zmieniła zmianę przełożeń z przodu na zawsze, eliminując konieczność istnienia półbiegu. Przednia przerzutka SRAM RED eTAP pokazuje, że coś dobrego może działać jeszcze lepiej, zmieniając biegi pewnie i szybko za pośrednictwem opatentowanego protokołu połączenia bezprzewodowego. Manetka eTAP optymalizuje ustawienia YAW zawsze, gdy jest to potrzebne, bez konieczności interwencji kolarza. Przy wadze 163 g przerzutka przednia RED eTAP jest najlżejszą przerzutką SRAM w swej klasie.

SRAM RED eTAP Blip

SRAM RED eTap Blip to satelitarne przyciski pozwalające na zmianę przełożenia kiedy chcesz i gdzie chcesz. Do obsługi każdej z przerzutek możesz użyć dwóch przycisków umieszczonych gdziekolwiek sobie wymarzysz na kierownicy. Czy, będziesz finiszować, czy samotnie zmagać się z długim podjazdem zmiany przełożeń będziesz dokonywać trzymając kierownice tam, gdzie najbardziej lubisz.

Nowa grupa elektroniczna SRAM RED eTAP na pewno nie jest kolejną na rynku grupą elektroniczną, którą SRAM musiał stworzyć, by móc nawiązać walkę z konkurencją. Gdyby tak było SRAM w ogóle by do tego się nie zabrał, posiadając rewelacyjny, praktycznie bezobsługowy system linkowy oparty na przełożeniu 1:1, zamiana linek na przewody elektryczne po prostu nie miałaby sensu.

źódło i tekst:
https://www.harfa-harryson.com.pl/?do=pokazArtykul&typ=artykul&nid=108