Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Uchroń się przed wypadkiem na rowerze

13/06/2017

Uchroń się przed wypadkiem na rowerze

Jeżeli masz zrobić jedną rzecz, zrób właśnie to.

Dlaczego używać świateł w dzień?

Dzięki temu liczba wypadków samochodowych spadła o 25%. Motocyklowych było o 13% mniej. Rowerowe światła do jazdy dziennej to po prostu logiczne rozwiązanie i wszelkie dostępne badania wskazują na to, że najlepszym sposobem na to, by kierowca zauważył rowerzystę jest zastosowanie migoczącego światła, które będzie widoczne w dzień.

Dzięki czemu światło jest widoczne w ciągu dnia? Światła do jazdy dziennej Bontrager posiadają wyjątkowe cechy, dzięki którym są widoczne również w dzień. To nas wyróżnia na tle innych.

Skupienie

Skonstruowanie światła widocznego w dzień wymaga projektu opracowanego z tym zamierzeniem. Poprzez odpowiednie ukierunkowanie lub wzmocnienie światła możemy wzmocnić jego snop lub zwiększyć zasięg. Bez tego światło może wydawać się jasne, ale nie będzie widoczne w dzień.

Migotanie

Większość świateł tylnych wykorzystuje jednostajne migotanie. Jest ono trudniejsze do zauważenia niż takie, w którym natężenie i sposób migotania ciągle się zmieniają. Ustawienie migotania dziennego dostępne w światłach do jazdy dziennej Bontrager stworzono specjalnie z myślą o polepszeniu widoczności poprzez różne natężenie światła i niejednostajne migotanie.

ZASIĘG

Światła do jazdy dziennej są jaśniejsze niż takie do stosowania w nocy, co daje kierowcom więcej czasu na reakcję. Światła do jazdy dziennej Bontrager są widoczne ze znacznie większej odległości niż inne światła, czyli od 400 m do 2 km w dzień, zależnie od modelu.

Najlepsze rozwiązanie

Jeśli chcesz ograniczyć prawdopodobieństwo wypadku, badania wskazują, że jazda z migoczącym światłem widocznym w dzień to najlepszy sposób na zwiększenie widoczności rowerzysty.

2,4 razy więcej

Zastosowanie migoczącego światła tylnego w dzień zwiększa widoczność o 2,4 raza w porównaniu z brakiem jakiegokolwiek światła i o 1,4 raza w porównaniu ze światłem bez trybu migotania. Światła do jazdy w dzień Bontrager korzystają z niejednostajnego trybu migotania, co zwiększa widoczność, szczególnie w dzień.

80%

Do osiemdziesięciu procent wypadków z udziałem rowerzystów dochodzi w ciągu dnia. Światła do jazdy dziennej to najskuteczniejszy produkt zwiększający widoczność w dzień.