Jesteśmy sklepem flagowym
Dealerem roku Trek i Bontrager 2019/2020/2021
536 406 462
0

Brak produktów w koszyku.

Wybieramy rower dla dziecka

15/05/2023

Wybieramy rower dla dziecka

Wyjście dziecka na rower, powinno gwarantować świetną zabawę, wspaniałe wspomnienia i swobodę. To niesamowite doświadczenie obserwować pierwszą samodzielną jazdę Twojej pociechy, wybrać się na przejażdżkę całą rodziną, jak i widzieć rozwój jego umiejętności. Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha jest gotowa na swój pierwszy rower, czy też potrzebuje czegoś większego, pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

O czym należy pamiętać wybierając rower dla dziecka?

Wybierając rower dla dziecka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wiek i wzrost dziecka, preferowany styl jazdy oraz jego umiejętności rowerowe. Należy pamiętać o tym, że zakresy rozmiarów są szerokie i często się na siebie nakładają. Dodatkowo rodzaj roweru, nawet przy identycznym rozmiarze koła, będzie się różnić. Dla małych dzieci warto wybierać modele o niskim stelażu, które ułatwiają wsiadanie i zsiadanie z roweru. Natomiast dla starszych dzieci należy wybrać modele z większymi kołami, aby zapewnić stabilność i komfort jazdy. Jeśli Twoje dziecko ma więcej niż 12 lat lub ma ponad 142 cm wzrostu, możesz zacząć rozglądać się za rowerami dla dorosłych. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wybrać się z pociechą do sklepu w celu przymierzenia roweru. W fabrykarowerow.com pomożemy Ci wybrać właściwy rozmiar oraz model roweru, który najlepiej się sprawdzi w przypadku Twojego dziecka.

Jak dobrać rozmiar roweru dla Twojego dziecka?

Co do zasady, właściwy dla dziecka rozmiar zależy od jego wieku i wzrostu. Nie kupuj za dużego roweru z założeniem, że dziecko do niego dorośnie. Może to spowolnić naukę, ograniczyć bezpieczeństwo, zniechęcić i źle wpłynie na ich pewność siebie. Na właściwego rozmiaru rowerze dziecko czuje się bardziej komfortowo, bezpieczniej, właściwie dobrany rower ułatwia jazdę.

Znajdź właściwy rozmiar krok po kroku:

  1. Rowery dla dzieci dobiera się według rozmiaru koła, nie według rozmiaru ramy. Rozmiary wynoszą od 12 cali do 26 cali, od najmniejszych po największe dzieci.
  2. Wiek i wzrost Twojego dziecka pomoże w odszukaniu właściwego rozmiaru koła. Zmierz dziecko, a potem sprawdź odpowiednie rozmiary kół w tabeli rozmiarów. 
  3. Znajomość wewnętrznej długości nogi ułatwia znalezienie właściwego dopasowania. Kiedy już wiesz, jaki rozmiar koła wybrać, rozważ zmierzenie wewnętrznej długości nogi. Dzięki temu łatwiej dobierzesz rower, nad którym dziecko będzie mogło wygodnie stanąć, a także wsiadać i zsiadać.

Poniżej możesz sprawdzić jaki rozmiar oraz model roweru marki Trek będzie odpowiedni dla dziecka z podziałem na wiek oraz wzrost. 

Rowery odpowiedni dla dziecka w wieku 2-3 lat

Wzrost: 91 cm – 99 cm | Wewnętrzna długość nogi: 30 cm – 46 cm.
Rozmiar koła/roweru: 12 cali (rower biegowy lub rower z kółkami do nauki).

Dedykowany model: TREK Precaliber 12 idealny wybór na pierwszy rower dla małych rowerzystów.

Rower dla dzieci w wieku 4-6 lat

Wzrost: 104 cm – 122 cm | Wewnętrzna długość nogi: 41 cm – 56 cm.
Rozmiar koła/roweru: 16 cali.

Dedykowany model: TREK Precaliber 16 z tym modelem nauka jazdy jest łatwa i radosna. Rower ma jeden bieg i dwa hamulce ręczne, dzięki którym Twoja pociecha zyska pewność w używaniu dźwigni hamulca. 

Rower dla dziecka w wieku 5-8 lat

Wzrost: 114 cm – 137 cm | Wewnętrzna długość nogi: 48 cm – 63 cm
Rozmiar koła/roweru: 20 cali

Tutaj zaczyna się większy wybór, weź pod uwagę styl jazdy swojego dziecka.

Model TREK Roscoe 20 stworzony jest dla młodszych miłośników jazdy w terenie.

Model TREK Precaliber 20 to wszechstronny rower dziecięcy dla młodych poszukiwaczy przygód.

TREK Wahoo 20 to lekki, prosty i praktyczny rower hybrydowy dla dzieci, z którym Twoja pociecha odczuje radość z jazdy na każdej wycieczce.

Rowery dla dzieci w wieku 8-11 lat

Wzrost: 124 cm – 150 cm | Wewnętrzna długość nogi: 58 cm – 71 cm
Rozmiar koła/roweru: 24 cale

Podobnie jak w rowerach 20 cali masz większy wybór modeli.

Model TREK Roscoe 24 stworzony jest z myślą o jeździe w terenie.

Rower TREK Precaliber 24 to wszechstronny rower dziecięcy dla młodych poszukiwaczy przygód.

TREK Wahoo 24 to lekki, prosty i praktyczny rower hybrydowy dla dzieci, z którym Twoja pociecha odczuje radość z jazdy na każdej wycieczce.

Wzrost: 142 cm i więcej | Wewnętrzna długość nogi: 63 cm i więcej
Rozmiar koła/roweru: 26 cali lub rowery dla dorosłych.

Tutaj poza ofertą rowerów na kole 26 cali, w przypadku wyższych dzieci i młodzieży, zdecydowanie warto rozważyć już rowery dla dorosłych. Liczne modele są dostępne w rozmiarze XS czy S na kole 27.5 cala.

Rowery dla dzieci w wieku 10-12 lat

Szczególnie polecamy modele TREK Marlin, dostępne w kilku konfiguracjach kolorystycznych oraz osprzętowych. Marlin to nie tylko rower na szlaki przystosowany do pewnej jazdy w terenie,  jednocześnie jest wystarczająco wszechstronny, aby nadawał się do dojazdów do szkoły.

Serdecznie zapraszamy do fabrykarowerow.com przy ul. Drogowców w Częstochowie, sprzedawcy chętnie pomogą znaleźć idealny rower, oraz kolarskie akcesoria dla Ciebie i Twojej rodziny.


Ania Wer – Tomica Coaching
Trener triathlonu & kolarstwa annatomica.com
Head Coach and founder @tomicacoaching